دکوراسیون, مبلمان

اصول دکوراسیون با مبل سلطنتی

مبل سلطنتی

دکوراسیون با مبل سلطنتی

منوال دکوراسیون زمره مهمی است که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است و برای تعداد زیادی از خانواده ها به خصوص خانواده های ایرانی بسیار دارای اهمیت است .

از انواع مختلف مبلمان ،مبلمان سلطنتی به علت داشتن منبت های زیبا و پرکار بر روی دسته و تاج و داشتن سبک خاص این نوع مبلمان حس شکوه و عظمت را به خانه شما القاء میکند. در این مقاله قصد داریم تا به نکات حائز اهمیت درباره مبلمان سلطنتی بپردازیم.

خرید مبلمان سلطنتی و نحوه چیدن آن تاثیر بسزایی در ایجاد فضای لوکس خانه دارد. اگر شماهم علاقمند به این نوع سبک مبلمان هستید قطعا بهترین انتخاب از بین انواع مبلمان برای خانه شماست.

از مبلمان سلطنتی بیشتر در اتاق های پذیرایی و مراسم های رسمی استفاده میشود. و بیشتر مناسب دکوراسیون های پر زرق و برق است.

مبلمان سلطنتی در دو نوع ست ۷ نفره استیل و ۹ نفره استیل عرضه میشود پس، قبل از خرید باید به اندازه اتاق پذیرایی خود توجه کنید زیرا مبلمان سلطنتی تفاوت زیادی با انواع مبلمان دیگر دارد.

رنگ مبل سلطنتی

یکی دیگر از نکاتی که برای دکوراسیون منزل اهمیت دارد رنگ مبلمان منزل شماست. افراد زیادی رنگ مبلمان سلطنتی خودرا طلایی انتخاب میکنند زیرا این رنگ برای ایجاد فضایی تشریفاتی و لوکس موثر است.

ازآنجا که مبلمان سلطنتی معمولا از چوب های  راش و بلوط و گردو  ساخته میشوند معمولا رنگ این چوب ها قهوه ای روشن یا تیره یا کرم است بنابراین رنگ پارچه مبلمان هماهنگی خاصی با رنگ چوب ها باید داشته باشد. علاوه بر رنگ طلایی که برای مبلمان سلطنتی محبوبیت بالایی دارد برای تشک و رویه های پشتی آن از رنگ های صدفی و نقره ایی غالبا استفاده میشود.

زیرا این رنگها با رنگ چوب مبلمان جذابیت خاصی را به دنبال دارد. لذا این امکان دارد که رنگ رویه مبل با رنگ چوب هردو روشن باشند یا هردو تیره اما چیزی که سبب زیباترشدن دکوراسیون منزل میشود این است که رنگ چهاچوب مبلمان با رنگ رویه متفاوت باشد.

ست کردن رنگ مبلمان با سایر اشیا منزل جذابیت زیادی دارد.اما ست کردن رنگ ها باهم به منزله تکراری بودن رنگ ها نیست، استفاده از رنگ های تکراری در منزل هم یکنواختی در چیدمان و هم خسته شدن از فضای منزل ا به همراه دارد و همواره سعی کنید در انتخاب رنگ مبلمان و سایر اشیا تضادی وجود نداشته باشد.

مبل سلطنتی

چیدمان و دکوراسیون خانه با مبلمان سلطنتی

برای زیباتر ساختن دکوراسیون منزل با مبل سلطنتی چیدمان های مختلفی وجود دارد اما بهترین آنها چیدمان گرد است زیرا در این نوع چیدمان مبلمان حول یک نفطه کانونی چیده میشوند.

بهتراست مبلمان را در مقابل یکدیگر قرار دهید. در واقع قرار دادن دو جسم بزرگ در کنار هم سبب شلوغی و بی نظمی اتاق پذیرایی شما میشود . چیدمان مبلمان را به نحوه ای انجام دهید تا در رفت و آمد دچار مشکل نشود و همینطور سبب بی نظمی منزل نشود.

وزن مبلمان سلطنتی سنگین می باشد پس بهتر است مبلمان سلطنتی منزل را در جای ثابت قرار دهید تا از جابجا کردن آن پرهیز کنید.

فرش دکوراسیون منزل با مبلمان سلطنتی

یکی دیگر از اصول دکوراسیون و چیدن مبلمان سلطنتی در منزل انتخاب رنگ فرش است که با رنگ مبلمان قایلست ست کردن را داشته باشد. انتخاب زیادی برای ترکیب رنگ مبلمان و فرش برای زیباتر ساختن دکوراسیون منزل وجود دارد. فرش را حتما کوچکتر از سالن پذیرایی خود انتخاب کنید به طوری که فرش چند سانتی از دیوار ها فاصله داشته باشد . مبل ها را طوری بر روی فرش قرار دهید که پایه های جلویی مبل تا نیمه بر روی فرش قرار گیرد.

فرش مناسب مبلمان رنگ طلایی

مبل های طلایی به دلیل نوع خاص رنگ و روشنی آن باید در انتخاب فرش دقت زیادی داشته تا فضای خانه را دلنشین و جذاب کند. یکی از پیشنهادات درباره رنگ مبل طلایی با ست کردن فرش تهیه فرش هایی با رنگ های شلوغ و پر نقش و نگار ایرانی و فرش هایی با رنگ های شاد در کنار مبلمان سلطنتی  است که سبب جذابیت منزل میشود .

نوع فرش

برای ست کردن فرش با مبل به نوع بافت آن و طرح پارچه مبلتان دقت کنید . به طور مثال اگر مبل ساده دارید بهتر است از فرش یا موکت با الیاف ساده استفاده کنید یا اگر طرفدار طرح های نیمه شلوغ در دکوراسیون منزل هستین با مبلمان سلطنتی ساده فرش شلوغ و پر نقش و نگار را انتخاب کنید .

ست فرش با مبلمان سلطنتی

همانطور که قبلا ذکر کردیم چیدن مبلمان سلطنتی در فضای منزل فضایی تشریفاتی و لاکچری را ایجاد میکند.

برای مبلمان سلطنتی استفاده از فرش های دستباف یا فرش های ماشینی با طرح های سنتی برای فضایی با مبلمان سلطنتی مناسب است . زیرا همخوانی بیشتر باهم دارند و نمایی شیک به فضای خانه می بخشد. زیرا به علت  وجود منبت کاری در مبلمان سلطنتی و نقش و نگار های آن به طور معمول این دسته از مبلمان شلوغ هستند.

برای جلوگیری ازشلوغی فضا بهتر است فرشی را که انتخاب میکنید نقش و نگار های ساده و خلوت تری داشته باشد تا سبب شلوغی دکوراسیون منزل نشود . همچنین فرش ایرانی یا سنتی را می توان با زوایای مختلف در پذیرایی پهن کرد زیرا این نوع فرش محدودیتی در دکوراسیون ایجاد نمیکند.

مبل سلطنتی
کلام آخر

مبلمان سلطنتی در بین انواع مبلمان دارای اهمیت خاصی بوده و انتخاب تعداد زیادی از افراد  برای زیباترساختن و چیدمان جذاب دکوراسیون منزل شان بوده است چیدمان دکوراسیون منزل بسیار دارای اهمیت است .علاوه بر این ست کردن رنگ مبلمان با باقی اشیا منزل زیبایی چیدمان دکوراسیون را چند برابر خواهد کرد.

و همانطور که در این مقاله اشاره شد فرش بسیار دارای اهمیت است که با رنگ پارچه مبل و همچنین خود مبل هاهنگی خاصی داشته باشد زیرا یکی از رکن های اساسی دکوراسیون منزل وجود فرش متناسب با باقی اشیا منزل به خصوص مبلمان می باشد .

زیرا مبنای اصلی و اساسی هر منزلی علاوه بر مبلمان منزل نحوه چیدمان آن است که ما در این مقاله به تعدادی از اصول چیدمان اشاره کردیم.

قطعا نظر و سلیقه شما بهترین و مناسب ترین  گزینه برای گرمی بخشیدن به زندگی شماست .

مبل سلطنتی

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 12 =