مبلمان

راهنمای انتخاب بهترین رنگ مبل

یکی از مهم ترین قسمت ها در خرید مبلمان، انتخاب رنگ آن است که پس از این که مدل آن را انتخاب کردید، باید به آن بپردازید. نکات زیادی وجود دارد که باید به آن ها در زمان انتخاب رنگ مبل توجه کنید، اما یکی از مهم ترین نکات این است که رنگی را انتخاب کنیم که در زمانی بخواهیم تغییری در دکوراسیون خانه انجام دهیم، با مشکل و یا محدودیت نیز رو به رو نشویم. از این رو در این مطلب نیز تصمیم بر آن شد تا برخی از بهترین رنگ مبل ها را به شما معرفی کنیم تا در زمان انتخاب رنگ مناسب خود، دچار مشکل نشوید. پس تا انتها همراه ما باشید.

بهترین رنگ مبلمان

بهترین رنگ مبلمان

یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه، نشیمن خانه می باشد که دکوراسیون منزل شما را می تواند بسیار زیبا و چشم گیر می کند. می دانیم که هر چه چیدمان این قسمت را زیبا تر و هماهنگ تر انجام دهیم، می تواند در زیبایی و جلوه بهتر خانه نیز تاثیر گذار باشد. در نشیمن خانه می توان براساس سبک دکوراسیون استفاده شده، مبلمان مختلفی نیز استفاده کرد.

حال برای رنگ مبلمان، ممکن است افراد با مشکل مواجه شوند که چه رنگی برای دکوراسیون منزل خود می توان استفاده کرد و نمی توانند بهترین رنگ مبل که متناسب با دکوراسیون منزل آن ها است را انتخاب نمایند. در این صورت در ادامه به معرفی بهترین رنگ مبل نیز می پردازیم.

رنگ طوسی

بهترین رنگ مبل که امروزه افراد از آن در دکوراسیون های خانه خود استفاده می کنند، رنگ طوسی می باشد. این رنگ در بین رنگ های خنثی قرار داشته و می تواند با فضای مورد نظر خود سازگاری و هماهنگی ایجاد کند. یکی از مزایای استفاده از رنگ طوسی می توان به ترکیب آن با رنگ های مختلف همچون رنگ های گرم زرد، نارنجی، سبز، صورتی و… اشاره کرد و جلوه زیبایی را به دکوراسیون خود نیز ایجاد کرد. برای مثال، شما می توانید با مبلمان رنگ طوسی، از کوسن های آبی نیز استفاده کنید. همچنین اگر رنگ قرمز را با رنگ طوسی به کار ببرید، می توانید دکوراسیون منزل خود را مدرن کنید.

به کار بردن رنگ طوسی، در اکثر مبلمان همچون مبلمان سلطنتی، کلاسیک و… نیز امکان پذیر است و امروزه انتخاب آن ها بسیار رایج شده است.

رنگ سفید

از دیگر رنگ هایی که جزء بهترین رنگ مبل قرار گرفته است، سفید می باشد. یکی از مزایای استفاده از رنگ سفید، این است که می توانید به راحتی آن را با انواع رنگ های دیگر نیز به صورت ترکیبی استفاده کنید و دکوراسیون منزل خود را نیز بسیار چشم گیر و جذاب کرد. در صورتی که خانه شما از نور کافی برخوردار نیست، انتخاب رنگ سفید برای مبلمان می تواند نور خانه شما را به میزان زیادی افزایش داد و محیط خانه را بسیار دلباز تر نشان داد.

همانطور که می دانید، امروزه کمتر کسی رنگ سفید را برای دکوراسیون خود انتخاب کند که دلیل این امر هم این است که احتمال کثیف شدن آن بسیار زیاد است. اما به طور کلی بستگی به نوع پارچه مبلی دارد، چرا که برخی از پارچه های مبلی، این امکان را برای افراد فراهم می کنند تا بتوانید به راحتی لکه های ایجاد شده روی آن را از بین ببرید.

بنابراین در زمان خرید مبل، علاوه بر دقت و انتخاب بهترین رنگ مبل، باید به نوع پارچه مبلی استفاده شده در مبل نیز دقت کنید که بسیار با کیفیت و مقاوم باشند. در صورتی که از مبل سفید استفاده کرده باشید، می توانید در کنار آن از تابلو های نقاشی زیبا با طرح های مختلف نیز استفاده کنید و دکوراسیون منزل خود را بسیار زیبا کنید.

رنگ زرد

همانطور که می دانید رنگ زرد، یکی از رنگ هایی است که استفاده از آن می تواند محیط خانه را بسیار شاد و پر انرژی کند. اما باید در زمان خرید مبل نیز، به این مسئله انتخاب رنگ زرد نیز بسیار دقت نمود. در صورتی که تصمیم نهایی خود را گرفتید و رنگ زرد را برای مبلمان خود انتخاب نمودید، توصیه می کنیم که رنگ کوسن های مبل خود را متفاوت بردارید.

برای مثال می توانید با مبلمان زرد، کوسن و یا پرده قهوه ای را انتخاب کنید. همچنین از دیگر رنگ هایی که مکمل رنگ زرد هستند و می توانید از آن ها در کنار این رنگ استفاده کنید، می توان به رنگ های سیاه، بنفش، آبی، سبز و سفید نیز اشاره کرد.

یکی از مزایای استفاده از رنگ زرد، این است که می توان آن را با هر سبکی از مدرن گرفته تا کلاسیک و سنتی استفاده کرد و جالب است بدانید که این مورد، توسط طراحان داخلی حرفه ای توصیه شده است که زرد رنگ جایگزین سفید می باشد.

بهترین رنگ مبل برای انواع مبلمان

تا اینجا با بهترین و رایج ترین رنگ هایی که می توان در مبل ها از آن استفاده کرد، آشنا شدیم. حال در ادامه می خواهیم بهترین رنگ مبل را برای انواع مبلمان بررسی کنیم و در زمان خرید مبل و رنگ آن، بتوانید بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

بهترین رنگ برای مبلمان سلطنتی

اگر قصد دارید که برای دکوراسیون منزل خود، مبلمان سلطنتی خریداری کنید، باید بدانید که امروزه اکثر تولیدی ها، این نوع مبلمان را با رنگ های متنوع همچون رنگ های کرمی، قهوه ای، استخوانی، آبی، سفید و… تولید می کنند.

شما می توانید با انتخاب هر کدام از رنگ های گفته شده، به دکوراسیون خانه خود، جلوه بسیار زیبایی بدهید. نکته ای که باید در خصوص بهترین رنگ مبل برای مبلمان سلطنتی بدانید، این است که هر چه رنگی که انتخاب می کنید روشن تر باشد، میزان زیبایی و محیط خانه نیز بیشتر می شود.

بهترین رنگ برای مبلمان سلطنتی

بهترین رنگ برای چستر

اگر می خواهید برای منزل خود، مبل چستر خریداری کنید، بهترین رنگ مبل که می توانید برای آن ها انتخاب کنید، رنگ هایی چون قرمز، زرشکی و مشکی می باشند. البته باید رنگ مناسب را با در نظر گرفتن دکوراسیون منزل خود انتخاب نمائید. لازم به ذکر است که مبلمان چستر اکثرا از جنس چرم می باشند. در صورتی که این نوع مبل را برای خود انتخاب کنید، بهترین رنگ مبل نیز رنگ های قهوه ای، مشکی، طوسی و… می باشند. در واقع با کمک این رنگ ها می توانید دکوراسیون خانه خود را بسیار مدرن و شیک کنید.

بهترین رنگ برای مبلمان راحتی

اگر قصد خرید مبلمان راحتی را داشته باشید، از بهترین رنگ هایی که می توانید که برای این نوع مبلمان نیز استفاده کنید، کرم و قهوه ای می باشد. خوب است بدانید که می توانید در سبک های مختلف نیز از این رنگ استفاده نمائید. به طور کلی بهتر است که در انتخاب رنگ برای مبلمان راحتی، از ترکیب رنگ های روشن و تیره نیز استفاده نمائید. از آن جایی که مبل های راحتی از تنوع رنگی بسیاری برخوردارند، بنابراین تعداد رنگ های بیشتری برای انتخاب شما وجود دارد که می توانید بر اساس سلیقه خود نیز استفاده نمائید.

بهترین رنگ برای مبلمان راحتی

بهترین رنگ برای مبل ال

در صورتی که نوع مبلمان مد نظر شما، ال است، این امکان برای شما فراهم است تا بتوانید به صورت آزادانه رنگ دلخواه خود را از بین انواع رنگ های گرم و سرد نیز انتخاب نمائید.از محبوب ترین رنگ هایی که برای مبلمان ال استفاده شده است، می توان به رنگ های سفید، استخوانی، صورتی، آبی و زرد نیز اشاره کرد. از آن جایی که حجم این نوع مبل ها، کم است، بنابراین می توانید از رنگ های تیره آن نیز استفاده کنید.

بهترین رنگ مبل برای مبل کلاسیک

در صورتی که دکوراسیون منزل خود را به سبک کلاسیک انجام داده اید، بهتر نوع مبلمانی که انتخاب می کنید، کلاسیک باشد. اما رنگی که برای مبلمان خود انتخاب می کنید، فرقی نمی کند و تنها باید در زمان انتخاب رنگ، به دکوراسیون منزل خود نیز توجه نمائید. از جمله رنگ هایی که برای مبلمان کلاسیک از آن ها استفاده می شود، می توان به رنگ های ترکیبی سفید، طلایی و زرشکی و سبز نیز اشاره کرد.

بهترین رنگ مبل برای سبک مدرن

در صورتی که دکوراسیون خانه خود را براساس سبک مدرن انجام داده باشید، در انتخاب رنگ و سبک محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت. در یک دکوراسیون مدرن، می توانید از رنگ های روشن و شادی همچون قرمز، صورتی، بنفش و حتی زرد استفاده کنید. در صورتی که به رنگ های خنثی علاقه دارید، رنگ های سفید، مشکی و خاکستری نیز برای این نوع دکوراسیون مناسب می باشند.

بهترین رنگ مبل برای سبک مدرن

بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک

اگر خانه شما متراژ کمی دارد و سالن پذیرایی شما بسیار کوچک است، در انتخاب رنگ مبلمان نیز باید به خوبی دقت کنید. برای آن که بتوانید فضای خانه خود را دل باز تر نشان دهید، بهتر است از مبلمانی با رنگ روشن استفاده کنید. نکته مهمی که باید در زمان خرید مبلمان در نظر داشته باشید، این است که بهتر است مبلمانی که انتخاب می کنید، از مبلمان راحتی و یا ال باشد، چرا که مبلمان سلطنتی و لوکس، به دلیل ابعاد بزرگی که دارند، فضای خانه شما را بسیار کوچک تر خواهند کرد.

در نتیجه

در این مطلب با پرفروش ترین و بهترین رنگ مبل ها آشنا شدیم و آن ها را به روش های مختلف مورد بررسی قرار دادیم. به طوری که شما می توانید از براساس هر سبک دکوراسیونی، مبلمانی با رنگ مناسب آن خریداری کنید. حال به طور کلی می دانیم که رنگ های شاد و روشن، سبب می شوند تا محیط خانه بسیار بزرگ شود و در مقابل، هر بیشتر از رنگ های تیره استفاده نمائید، فضای خانه نیز کوچک تر می شود.

در صورتی که تولیدی دکوراسیون ایده آل را برای خرید مبلمان انتخاب کنید، این امکان برای شما فراهم می شود تا بتوانید علاوه بر سفارش نوع مبلمان مد نظر خود، رنگ آن را هم به دلخواه انتخاب کنید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد، از این که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزاریم…

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =