میز ناهارخوری

مهمترین نکات انتخاب میز ناهار خوری و انواع آن

میز ناهارخوری

میز نهارخوری از جمله وسایلی است که بایستی در زمان خرید آن، نهایت دقت را داشته باشید. انتخاب بهترین میز ناهارخوری نیز وابسته به عواملی است که عدم توجه به هر کدام سبب انتخابی اشتباه می شود و ممکن است که آن زیبایی که از آن انتظار داشتید، را نداشته باشد. بنابراین بهتر است که در زمان خرید میز ناهار خوری به مواردی از قبیل شکل، اندازه، نوع صندلی و روکش آن توجه کنید. در ادامه این مطلب نیز، به معرفی انواع میز ناهارخوری و بررسی مهمترین نکات انتخاب آن می پردازیم. همراه ما باشید.

میز ناهارخوری

مهمترین نکات انتخاب میز ناهار خوری

هر میز ناهارخوری از یک سری ویژگی ها برخوردار است که با دقت در آن ها، می توانید بهترین نوع میز را برای خود انتخاب و خریداری کنید. در ادامه به بررسی مهمترین نکات انتخاب یک میز ناهار خوری مناسب می پردازیم.

اندازه میز ناهارخوری

میز ناهارخوری باید به اندازه تعداد اعضای خانواده و مهمانان آنها باشد اما نباید کل فضای اتاق را اشغال کند. شما می توانید در قسمتی از اتاق، میز ده یا دوازده نفری خود را قرار دهید و در مقابل در اتاق های کوچک خود، از میز ناهار خوری کم جا نیز استفاده کنید و در صورتی افزایش تعداد نفرات، صندلی های آن را اضافه کنید. دقت داشته باشید که میز ناهارخوری خود طوری قرار دهید که افراد بتوانند به راحتی از کنار آن عبور کنند.

شکل میز ناهار خوری

یکی از مهمترین فاکتورهایی که بایستی در زمان خرید میز ناهارخوری به آن توجه کنید، شکل آن است. در اینصورت باید میزی را انتخاب کنید که برای فضایی که برای آن در نظر گرفته اید، مناسب باشد. به طور کلی میز دارای شکل های مختلفی نظیر مستطیل، مربع، گرد و بیضی می باشد که کاربرد هر کدام عبارتند از :

میز ناهار خوری مستطیل

میز ناهارخوری مستطیل، یکی از رایج ترین انواع میز ناهار خوری می باشد که اکثر مردم آن را انتخاب می کنند. اغلب میز های ناهار خوری مستطیلی به دلیل اندازه باریکی که دارند، نسبت به دیگر میزها، فضای کمتری را گرفته و در نتیجه سبب نزدیکی بیشتر افراد به یکدیگر می شوند. در صورتی که فضایی که به این میز اختصاص داده اید، بسیار کوچک و باریک است، خرید میز ناهارخوری مستطیلی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

ابعاد میز ناهار خوری مستطیل

  • برای میز ناهارخوری ۲ نفره ۱۱۰ * ۷۵ cm
  • برای میز ناهارخوری ۴ نفره ۱۵۰ * ۷۵ cm
  • برای میز ناهارخوری ۶ نفره ۹۰ * ۱۵۰ cm
  • برای میز ناهارخوری ۸ نفره ۹۰ * ۱۸۰ cm
  • برای میز ناهارخوری ۱۰ نفره ۱۲۰ * ۲۴۳ cm
  • برای میز ناهارخوری ۱۲ نفره ۱۲۰ * ۳۳۵ cm

میز ناهار خوری مستطیل

میز ناهار خوری مربع

اگر میز ناهارخوری مربعی را انتخاب می کنید، باید به تعداد صندلی هایی که برای آن نیاز دارید، توجه کنید. چرا که میزهایی که دارای صندلی های 8 نفره و یا بیشتر هستند، به دلیل اشغال فضای زیاد، کم تر انتخاب می شوند. علاوه بر آن این میز ها باعث می شوند فاصله افراد، از یکدیگر بسیار زیاد شود. در اینصورت اگر تعداد افراد خانواده شما، کم تر از 4 نفر می باشد، خرید میز ناهار خوری مربعی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

میز ناهارخوری مربع

میز ناهار خوری گرد

از دیگر شکل های میز ناهارخوری می توان به میز ناهارخوری گرد اشاره کرد. این نوع میز ، دارای مزایای بسیاری می باشد. یکی از مهمترین مزایای میزهای ناهار خوری گرد، راحت تر شدن حرکت در اتاق است. همچنین با این میزها، بدون اینکه خیلی از هم دور باشید، می توانید بدون اینکه سرتان را برگردانید، همدیگر را ببینید و با اطرافیان میز صحبت کنید. لازم به ذکر است که اگر میز ناهار خوری گرد برای تعداد افراد زیاد مناسب نخواهد بود، چرا که دسترسی به غذاها را برای افراد بسیار سخت می کند.

میز ناهار خوری گرد

صندلی میز ناهار خوری

در صورتی که قصد دارید میز ناهارخوری را جدا و صندلی های آن را جدا خریداری کنید، بایستی توجه کنید که علاوه بر اندازه، شکل و طرح آن ها با میز ناهار خوری هماهنگ باشد. اما اگر ست مبل و میز ناهار خوری را انتخاب کرده اید، راحتی صندلی های آن را حتما مدنظر خود قرار دهید. اگر چه ممکن است که زمان کمی را روی این صندلی ها بشینید، اما همین زمان کم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

روکش میز ناهار خوری

همانطور که می دانید قیمت میز ناهارخوری تمام چوبی بسیار زیاد است، بنابراین یکی از بهترین جایگزین ها برای این نوع میزها، استفاده از میزهایی است که دارای روکش چوبی هستند. این نوع میزها، دارای یک لایه چوب هستند که همانند یک تخته چند لایه ای، روی سطح میز قرار گرفته اند. این میز ها، در عین حال که از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار هستند، قیمت ارزانی هم دارند.

یکی از مزایای روکش میز ناهار خوری چوبی این است که این می توانید پس از گذشت چند سال، روکش چوبی آن را تعویض کنید. پیشنهاد می کنیم روکش میز ناهارخوری که انتخاب می کنید، از نوع چوب های طرحدار باشد، چرا که این نوع چوب ها را می توانید با هر دکوراسیونی هماهنگ کنید.

روکش میز ناهارخوری

انواع میز ناهار خوری

همانطور که می دانید میز ناهارخوری دارای انواع مختلفی است که هر کدام بر اساس فاکتورهای مختلفی قیمت گذاری و سپس انتخاب می شوند. سلیقه، رنگ بندی داخلی خانه و میزان بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید، همه و همه در انتخاب آن موثر هستند. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی دکوراسون ایده آل، می توانید جدیدترین و با کیفیت ترین انواع میز ناهار خوری را با جنس های مختلف خریداری کنید.

میز نهار خوری مدرن

یکی از انواع میز ناهار خوری است که در ساخت آن، از چوب MDF استفاده می شود. بر روی این نوع میز ناهارخوری، هیچ نوع طراحی همچون منبت کاری، کنده کاری و… وجود ندارد. میز ناهارخوری مدرن در عین حال که بسیار ساده هستند، اما بسیار شیک می باشند. علاوه بر آن، از قیمت بسیار ارزانی برخوردار هستند.

میز ناهارخوری مدرن

میز ناهار خوری چوبی

این نوع میز نهار خوری، به طور کامل از چوب هایی همچون چوب درختان بلوط، گردو، ساج و افرا ساخته شده اند. همین امر سبب شده است که تا از مقامت بسیار بالایی برخوردار شوند. قیمت میز ناهارخوری چوبی به دلیل استفاده از چوب طبیعی، نسبت به دیگر میزهای ناهارخوری بسیار گران است.

 

میز ناهار خوری فلزی

میز ناهارخوری فلزی، دارای انواع و مدل های مختلفی نظیر استیل، روی، آهن، آلومینیوم و… می باشند. لازم به ذکر است که میز ناهار خوری فلزی، از استحکام بسیار بالایی برخوردار است و با ضربه به آن آسیبی وارد نمی شود. اما بهتر است قبل از خرید، از کیفیت آن اطمینان پیدا کنید. اگر به دنبال میز ناهارخوری ارزان قیمت هستید، میز ناهارخوری فلزی از بهترین انتخاب ها به شمار می رود.

میز ناهار خوری فلزی

میز ناهار خوری شیشه ای

از دیگر انواع میزهای ناهارخوری، می توان به میز ناهارخوری شیشه ای اشاره کرد. این نوع میزها، بسیار شکننده بوده و با کمترین ضربه ممکن است ترک بخورند. علاوه بر آن، میزهای ناهارخوری شیشه ای، اغلب بسیار شفاف هستند، به طوری که اثر انگشت به راحتی بر روی آن ها مشخص می شود. این نوع میز ناهار خوری، دارای دو نوع شفاف و مات می باشند. میزناهارخوری شیشه ای، برای خانواده های کم جمعیت بسیار مناسب می باشد.

میز ناهارخوری شیشه ای

و در پایان

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید میز ناهارخوری باید به آن توجه کنید، محل قرار گیری میز ناهار خوری است. شاید تاکنون دیده باشید افرادی را که پس از خرید میز، آن را در جای مورد نظر خود قرار داده اند، اما جلوه و زیبایی را که انتظار داشتند، را مشاهده نکنند. بنابراین بهتر است، قبل از خرید میز ناهارخوری مورد نظر خود، ابتدا میزان بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید را مشخص کنید و سپس با بررسی نکات ذکر شده بهترین نوع میز ناهارخوری را برای خود انتخاب کنید. از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزارم…

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =